Den 11., Úterý, 20. 7.

Tržič - Lom pod Storžičem

Nejdříve využíváme potoční vany. Konečně máme možnost se pořádně umýt. Voda je ale ledově chladná. Po hygienickém návratu do světě lidí jsme se bystrým tempem vydali dolů do Tržiče. Šlapeme po silnici skrz Jelendol (zde je k vidění starý pěkný dům) a Dolžanovu soutěsku (ta je taky pěkná).

Okolo poledne dobýjíme Tržič. Nejprve se zastavujeme u diskontu hnedka na začátku města. Dopřáváme si zmrzlinu, chleba a pátý element. Po posilnění pokrčujeme do nitra Tržiče, abychom se zde setkali s Drakem a Kamilou, kteří sem dorazili o něco málo před námi.

Zde zápis týkající se pouze Gluma a Padáka končí.

Hlavní stan je zřízen na schodech u školy. Po dvojicích se vypravujeme užívat civilizace. Kupujeme pohledy, zjišťujeme, kde je internet, měníme v bance a samozřejmě nakupujeme horu jídla a pití, kterou ihned konzumujeme. U hodné paní v turistických informací se informujeme o autobusových spojích do Kraně a Jesenice.

Čas rychle uběhl a okolo páté se vypravujeme na inzerovaný internet (cyber cafe...). Internet je dokonce zadarmo, když se u toho pije (to samozřejmě nepředstavuje žádný problém). Podstatný problém představuje servírka, která je za a) nerudná, nekomunikativní, skoro až nepřátelská a za b) neví kód od Windows XP. Po hodině zkoušení různých hesel jsme to vzdali, dopili pivo, ukrutná servírka vypla počítač, zaplatili a vypadli. Abychom si zchladili žáhu, kupujeme se další tekutiny a utíkáme zpět do hor.

Útěk do hor se ale nakonec neukázal tak jednoduchý, jak jsme si jej představovali. Sluníčko i navečer do nás dost pere a cesta to bere pěkně zostra. Nakonec jsme našli nocleh na louce nad osadou Lom pod Storžičem, na které Kamila objevila půlku hada. Ležíme na louce jen pod širákem a konzumujeme donesený proviant.

<< předchozí | fotky | nahoru | další >>